Jak objednat můj vlastní nápis, slogan nebo jméno?
Co je jméno siluetou a jak ho objednat?
Jaké písmo můžu vybrat na nápisy?
Je možné na jednom výrobku kombinovat více sportů?
Je možné přidat logo nebo obrázek?
Kolik se na závěs vejde medailí?
Jak se závěs na medaile upevňuje na zeď?
Je možné objednat na dobírku?

Jak hledat a objednávat

Motivy a typy výrobků najdete nejrychleji pomocí přehledu RYCHLÝ VÝBĚR MOTIVŮ vpravo na stránce (na mobilu srolujte úplně dolů). Stačí kliknout na štítek a zobrazí se výrobky, které pod něj patří.
Druhou možností je kliknout nahoře v menu na OBCHOD a potom volbou kategorie zobrazit všechny odpovídající výrobky. Pokud nenajdete, co hledáte, napište nám přes kontaktní formulář nebo zavolejte.

Základní provedení závěsů na medaile

Většina závěsů je nabízena v základní verzi za dostupnou cenu. Základní provedení má vždy motiv určitého sportu a tři řady ramének.

Co je možné upravit?

Pomocí zatržení voleb u výrobku si můžete objednat jeho úpravu.

Vyberte si některý z navržených a připravených sloganů.

Ukázka gravírovaného sloganu

Nápis na přání – Na zakázku vám na závěs přidáme jméno budoucího majitele nebo váš oblíbený motivační slogan. Můžete si také vybrat druh písma a upřesnit velikost nápisu a jeho umístění.

Vlastní slogan nebo jméno objednáte zatržením položky „Nápis na přání“.

Podle vaší volby bude nápis přidán k původnímu nápisu nebo bude původní nápis odstraněn a nový text ho nahradí. Požadovaný text, případně i druh písma, umístění, velikost atd. pak napište do okénka níže.
Pokud hledáte vhodný slogan, nechte se inspirovat naší malou sbírkou sloganů.

Ukázka gravírovaného nápisu na přání

Jméno siluetou – Na některé závěsy je možné přidat jméno vytvořené siluetou na horní hraně závěsu. Výrobek tím získá zcela originální vzhled.

Objednáte označením položky „Vytvořit jméno siluetou“.

Ukázka jména siluetou

Jaké písmo je možno použít?
Pokud přemýšlíte, jakým písmem nápis provést, podívejte se na ukázky Písma vhodná pro nápisy a Písma vhodná pro siluety. Zvolený font písma by měl odpovídat věku, typu majitele a druhu nápisu. Některé fonty se hodí spíše pro jednoslovné nápisy, jiné zase pro zvolání, jiné pro citáty. Pamatujte, že pro nápisy siluetou nejsou vhodné fonty s tenkým tahem (čarou), které by se mohly snadno lámat.


Barevné provedení motivu – Postava sportovce a nápis siluetou mohou být v barevném provedení. Výrobek pak bude velmi efektní a na stěně bude zářit.

Ukázka barevného motivu

Přidání siluety dalšího sportovce – Na požádání vám na vybraný závěs přidáme i siluetu jiného sportovce použitou na jiném typu závěsu. Budete tak mít dva sporty na jednom závěsu jen za mírně vyšší cenu. Ukázky můžete najít v Galerii. Tuto úpravu je nutno projednat individuálně prostřednictvím e-mailu.

Pro objednání nás kontaktujte e-mailem, abychom zhodnotili proveditelnost a náročnost úpravy.

Ukázka kombinace sportů

Gravírované logo – Pro gravírování jsou ideální dvoubarevné (černobílé) obrázky. Požadované logo nám zašlete e-mailem, abychom zhodnotili proveditelnost a cenu. Gravírování fotografií na dřevo je teoreticky možné, ale výsledek má k originálu hodně daleko. Barevné fotografie jsou převedeny do černobílé a odstín je určen hustotou tmavých teček.

Před objednáním nám nejprve zašlete e-mailem požadované logo, abychom zhodnotili jeho proveditelnost.

Ukázka gravírovaného loga a obrázku

Závěsy navíc – Na závěs se třemi řadami ramének se vejde snadno 30-40 medailí. Pokud máte opravdu hodně medailí, je možné za malý příplatek přidat 2 řady ramének navíc. Pak se na závěs vejde odhadem 50-60 medailí podle velikosti.

Objednat lze zatržením položky „Přidat 2 řady ramének navíc“.


Pokud jste nenašli právě váš motiv, zkuste to ještě zde v seznamu hotových motivů.


Motivy nových sportů – Naši nabídku postupně rozšiřujeme o vybrané druhy sportů. Nakreslení nového motivu je docela pracné, takže se vyplatí jen při prodeji více kusů. Pokud myslíte, že právě váš sport má dostatek potenciálních zájemců, zkuste nás oslovit s požadavkem. Nejlépe, pokud také pošlete obrázky, které váš sport zobrazují a podle kterých by bylo možné vytvořit hezkou siluetu.


Je možné objednat na dobírku?
Lasercat prodává asi 90% výrobků dělaných na zakázku s nějakou úpravou na přání. Při zasílání na dobírku se nám občas stalo, že si zákazník výrobek nevyzvednul a ten se nám vrátil. Takový výrobek je těžké prodat někomu jinému a po delší době se nám na skladu nahromadila pěkná řada nevyzvednutých výrobků. Nejsme velký eshop s mnohamilionovým obratem a taková ztráta je pro nás citelná. Rozlišit už při objednávání, který výrobek je na zakázku a který ne, by bylo celkem komplikované a proto jsme se rozhodli možnost dobírky úplně zrušit. Nyní je možná jen platba předem převodem nebo kartou. Několik roků pracně budovaná pověst spolehlivé firmy je zárukou našeho férového jednání. Spokojený zákazník je naše nejlepší reklama.

Už víte jak na to? Tak hurá nakupovat!